Časté dotazy

Časté dotazy v autoškole

Na této stránce naleznete časté dotazy našich studentů. V případě že zde nenaleznete odpověď na Váš dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Můžete nás kontaktovat pře uvedené kontakty v sekci Kontakt nebo můžete využít poptávkový formulář v sekci Přihláška.

Pro přijetí do kurzu si musíte nechat potvrdit Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti od svého praktického lékaře a vyplnit přihlášku v sekci Přihláška.

Posudek o zdravotní způsobilosti potvrzuje Váš praktický lékař nebo poskytovatel pracovně-lékařských služeb. Poplatek za tento posudek činí 400 Kč.

Ano, kurz můžete zahájit před dosažením požadovaného věku, ale musíte tohoto věku dosáhnout před ukončením kurzu.

První jízdy probíhají na letišti, kde není žádný provoz. Naučíme Vás, jak motorku ovládat a jakmile si budete v těchto činnostech jistí, vyrazíme do skutečného provozu. Na následujícím odkaze můžete zhlédnout video, které popisuje jednotlivé úkony, které musí na motocyklu zvládnout: https://www.youtube.com/watch?v=xKnQXDOJeyo

V případě že jste držitelem řidičského oprávnění skupiny A1 a chcete si udělat rozšíření na A2, budete muset absolvovat pouze jízdy před komisařem. Jedná se o doplňkovou zkoušku, kde se testy nedělají. To samé platí v případě že jste držitelem A2 a chcete rozšířit na skupinu A.

Bohužel nemůžete. Na závěrečné zkoušky Vás můžeme přihlásit až po dovršení požadovaného věku. Tím pádem na závěrečné zkoušky můžete být přihlášen nejdříve 1 den po Vašich narozeninách.

Test se píše ve zkouškové místnosti na Městském úřadě v Soběslavi. Adresa této budovy je následující: nám. Republiky 59, Soběslav I, 392 01 Soběslav

Zkoušky probíhají převážně od 8 hodin ráno. Sejdeme se v 7:45 před městským úřadem, zkontrolujeme všechny potřebné dokumenty a zaplatíme správní poplatek úřadu. Následně se odebereme do zkouškové místnosti, kde budete psát test na počítači. V případě že úspěšně zvládnete napsat test čeká Vás ještě praktická jízda, která začíná v Soběslavi na náměstí a jezdí se po blízkém okolí.

V případě že nezvládnete 1 ze 2 částí zkoušky, může se další zkouška konat nejdříve za 5 pracovních dní.