Řidičák na automat

Řidičák na automat - sk. Ba

Od roku 2023 nově nabízíme i kurz pro získání řidičského oprávnění skupiny B s omezením na automatickou převodovku. Hovorově je tento druh řidičského oprávnění znám jako řidičák na automat. Trend Evropské unie je poměrně jasný a vypadá to, že v budoucnu budeme jezdit pouze s vozidly s automatickou převodovkou (elektromobily). Jestliže se necítíte na ovládání vozidla s manuální převodovkou, řidičák na automat je pro Vás ta správná volba.

Co můžete řídit s řidičákem na automat?

S řidičákem na automat můžete řídit stejné vozidla spadající do skupiny B ale s omezením na automatickou převodovku.

Můžu si řidičák na automat v budoucnu rozšířit na klasický řidičák pro skupinu B?

Ano můžete. Abyste mohli řídit vozidlo s manuální převodovkou musíte absolvovat doplňovací zkoušku v autoškole spočívající pouze v jízdě s komisařem (nedělají se testy na PC).

Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Kolik Vás bude řidičák na automat stát?

Za řidičský průkaz na automat zaplatíte 18 000 Kč. Nevyžadujeme platbu předem, stačí když bude celá částka zaplacena před ukončením kurzu. Můžete tak zaplatit celou částku například natřikrát a nezatíží to Váš rozpočet jednorázově.

Jak dlouho budete řidičák na automat dělat?

Abychom dokázali splnit veškeré zákonné požadavky, bude kurz trvat minimálně 1 měsíc a maximální délka kurzu je cca 3 měsíce. Záleží to na tom, jak rychle se budete schopni jednotlivé věci naučit a jaké budete mít časové možnosti pro odježdění jízd.

Na jakém autě se budete učit řídit?