Vrácení ŘP

Vrácení řidičského průkazu

Přišli jste o řidičské oprávnění z důvodu vybodování nebo zákazu řízení? Potřebujete absolvovat přezkoušení z odborné způsobilosti z důvodu navrácení řidičského oprávnění? Nabízíme přezkoušení z odborné způsobilosti pro skupiny řidičského oprávnění AM, A1, A2, A, B. V případě že chcete vrátit řidičské oprávnění na motocykl a auto, neváhejte se na nás obrátit.

Jak probíhá přezkoušení z odborné způsobilosti?

Přezkoušení u skupin řidičského oprávnění A a B se skládá ze dvou částí. Začíná se testem na počítači z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy. Tento test se skládá z 25 otázek, kde máte na výběr ze 3 odpovědí a jedna z nich je správná. Na samotný test máte určený časový limit 30 minut. V případě že v testu uspějete, pokračujete na další část zkoušky a tou je praktická jízda. 

V případě že u přezkoušení neuspějete, můžete opakovat zkoušku pouze jednou a to nejdříve za 5 pracovních dní. Jestliže neuspějete ani při opakované zkoušce, musíte se podrobit nové výuce nebo výcviku z předmětu, ve kterém jste neprospěl. Při neúspěšném opakovaném přezkoušení musíte absolvovat novou výuku a výcvik v plném rozsahu.

Kolik stojí přezkoušení z odborné způsobilosti?

Za přezkoušení z odborné způsobilosti zaplatíte 2 000 Kč za skupinu A nebo B. V případě že chcete absolvovat přezkoušení pro A i B současně zaplatíte 3 500 Kč. Uvedená cena obsahuje 2 hodiny výcviku (2 x 45 min) pro každou skupinu, zapůjčení učebních materiálů, administrativa spojená s přezkoušením, přihlášení na přezkoušení, doprovod na přezkoušení na městském úřadě a zapůjčení vozidel pro přezkoušení. Cena je uvedena včetně DPH. Cena neobsahuje správní poplatek městskému úřadu za vykonání přezkoušení, který činí 700 Kč.

Jaký je postup pro vrácení řidičského průkazu?

Důležité informace

  • Pro vrácení ŘP přijímáme pouze lidi, kteří mají bydliště spadající pod ORP Soběslav
  • Výpis z karty řidiče musí být pořízen na MěÚ a ne na Czechpointu od České pošty

Kontakt na dopravního psychologa