Skupina B

Skupina B - řidičák na auto

Máte zájem o získání řidičského průkazu na auto v okolí Tábora? Provozujeme autoškolu v Soběslavi a rádi Vás naučíme řídit automobil bezpečně a bez nervů. Výuka  a výcvik probíhá v přátelské atmosféře a v žádném případě na Vás nebude nikdo řvát, jako se to bohužel stává u jiných autoškol. Udělejte si řidičák na auto v autoškole Polišenský a zaručujeme Vám, že budete spokojeni jako desítky jiných absolventů.

Co můžete řídit se skupinou B?

Dle zákona 361/2000 Sb. („silniční zákon“) jsou do skupiny B zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených ve skupině AM, A1, A2, A, B1, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg, určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti

  • nepřevyšující 750 kg,
  • převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo
  • převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 4250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu.

 S tímto řidičským oprávněním můžete řídit i vozidla spadající do skupiny B1 a motocykly s automatickou převodovkou zařazených do skupiny A1.

Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Kolik Vás bude řidičák na auto stát?

Za řidičský průkaz na auto zaplatíte 9 000 Kč. Nevyžadujeme platbu předem, stačí když bude celá částka zaplacena před ukončením kurzu. Můžete tak zaplatit celou částku například natřikrát a nezatíží to Váš rozpočet jednorázově.

Jak dlouho budete řidičák na auto dělat?

Abychom dokázali splnit veškeré zákonné požadavky, bude kurz trvat minimálně 1 měsíc a maximální délka kurzu je cca 3 měsíce. Záleží to na tom, jak rychle se budete schopni jednotlivé věci naučit a jaké budete mít časové možnosti pro odježdění jízd.

Na jakém autě se budete učit řídit?