Skupina B

Skupina B - řidičák na auto

Máte zájem o získání řidičského průkazu na auto v okolí Tábora? Provozujeme autoškolu v Soběslavi a rádi Vás naučíme řídit automobil bezpečně a bez nervů. Výuka  a výcvik probíhá v přátelské atmosféře a v žádném případě na Vás nebude nikdo řvát, jako se to bohužel stává u jiných autoškol. Udělejte si řidičák na auto v autoškole Polišenský a zaručujeme Vám, že budete spokojeni jako desítky jiných absolventů.

Co můžete řídit se skupinou B?

Dle zákona 361/2000 Sb. („silniční zákon“) jsou do skupiny B zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených ve skupině AM, A1, A2, A, B1, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg, určená pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti

  • nepřevyšující 750 kg,
  • převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo

S tímto řidičským oprávněním můžete řídit i vozidla spadající do skupiny B1 a motocykly s automatickou převodovkou zařazených do skupiny A1. To znamená, že jestliže jste držitelem řidičského oprávnění skupiny B, tak můžete řídit skůtr do 125 ccm.

Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Kolik Vás bude řidičák na auto stát?

Za řidičský průkaz na auto zaplatíte 9 000 Kč. Nevyžadujeme platbu předem, stačí když bude celá částka zaplacena před ukončením kurzu. Můžete tak zaplatit celou částku například natřikrát a nezatíží to Váš rozpočet jednorázově.

Jak dlouho budete řidičák na auto dělat?

Abychom dokázali splnit veškeré zákonné požadavky, bude kurz trvat minimálně 1 měsíc a maximální délka kurzu je cca 3 měsíce. Záleží to na tom, jak rychle se budete schopni jednotlivé věci naučit a jaké budete mít časové možnosti pro odježdění jízd.

Na jakém autě se budete učit řídit?