Skupina A

Skupina A - řidičák na motorku

Máte zájem o řidičák na motorku? Rádi Vás naučíme řídit motocykl bezpečně a bez nervů. Provozujeme motoškolu v Soběslavi u Tábora. Naučíme Vás řídit motorku na dopravním hřišti a jakmile si budete jisti s ovládáním motocyklu, tak vyrazíte do provozu. V přiloženém videu naleznete úkony, které se naučíte na dopravním hřišti.

Co můžete řídit se skupinou A?

Řidičské oprávnění pro skupinu A lze udělit osobě starší 24 let. V případě že jste držitelem řidičského oprávnění skupiny A2 minimálně po dobu dvou let, je možné získat řidičské oprávnění pro skupinu A ve 20 letech. S tímto řidičským oprávněním můžete řídit i vozidla spadající do skupiny AM, skupiny A1, skupiny A2. Dle zákona 361/2000 Sb. („silniční zákon“) jsou do skupiny A zařazeny:

  • motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj,
  • tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW.

Jaké jsou podmínky pro přijetí do kurzu?

Kolik stojí řidičák na motorku?

Za řidičský průkaz na motorku pro skupina A zaplatíte 7 000 Kč. V případě že jste držitelem řidičského oprávnění skupiny A2, tak se jedná pouze o doplňovací zkoušku, která stojí 3 000 Kč. Nevyžadujeme platbu předem, stačí když bude celá částka zaplacena před ukončením kurzu.

Kdy si můžu řidičák na motorku udělat?

Vzhledem k tomu, že je jízda na motorce sezónní záležitost, je možné si udělat řidičský průkaz na motorku v období od dubna do září/října. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat – vše záleží na počasí.